Зателефонуйте нам: 096-189-06-18
Напишіть нам: estelle.textile@gmail.com

Як правильно вибрати скатертину?

Для того щоб правильно вибрати скатертину, потрібно звернути увагу та такі критерії:

Перш за все необхідно вирішити, для яких цілей вам потрібна скатертина. За своїм призначенням скатертини поділяються на обідні, чайні, банкетні, декоративні, столові, святкові і скатертини на кожен день. Виходячи з цього, скатертини різняться за складом і якістю тканини, формою, розміром, кольором і наявності декоративних елементів.

Форма скатертини
Скатертини бувають квадратної, прямокутної, овальної і круглої форми. Необхідно підбирати скатертину відповідно до форми вашого столу. Наприклад, квадратний стіл слід застеляти квадратною скатертиною, а прямокутний – виключно прямокутною. На круглий стіл можна застелити як круглу, так і квадратну скатертину. На овальний стіл зазвичай стелять овальну або прямокутну скатертину. Також, можна з’єднати скатертини різних форм, наприклад на круглу скатертину застелити квадратну меншого розміру, або ж на прямокутну скатертину великого розміру – дві квадратні меншого розміру(85х85). Кольори при цьому бажано вибирати контрастні.

Розмір скатертини
Для того, щоб визначити розмір відповідної Вам скатертини, потрібно виміряти стільницю. Далі потрібно додати довжину звису. Скатертина з кожного боку повинна звисати не менше, ніж на 20 см, і не більше, ніж на 40 см. Тобто необхідно додати мінімум по 40 см до довжини і ширини, щоб скатертина рівномірно звисала з усіх боків столу. Наприклад, якщо розміри стільниці -110х180 см, потрібно вибирати скатертину приблизно 150х220 см. Якщо діаметр круглого столу 110 см, а планований звис – 20 см, то потрібна кругла скатертина з діаметром приблизно 150 см. Дизайнери рекомендують робити звис побільше, якщо по краях скатертина вишита, або окантована гіпюром чи кружевом.


Матеріал скатертини
Ще один важливий критерій, якому варто приділити особливу увагу при виборі скатертини – це матеріал. Скатертини можуть виготовлятися з натуральних матеріалів (льон, бавовна, шовк), з синтетичних (поліестер, акрил, тефлон), а також зі змішаних тканин (наприклад, поліестер з бавовною). Не забувайте, що для різних випадків необхідні скатертини з різних тканин.
Вибираючи скатертину на кожен день, найкраще вибрати скатертину з поліестеру. Завдяки своїм жиро- і водовідштовхувальним властивостям поліестер – ідеальний матеріал для скатертини.
Термін служби синтетичних скатертин більше, ніж натуральних. Крім того, вони не втрачають свій колір навіть при щоденних праннях. Скатертини з поліестеру не тільки вкрай практичні, але і, декоровані вишивкою та кружевом, красиві і вишукані.
Для святкових застіль оптимально підійдуть скатертини з натуральних тканин.


Найдорожчими, вишуканими і довговічними є скатертини з льону. При дбайливому догляді лляна скатертина прослужить Вам багато років. У поєднанні з гіпюром або вишивкою така скатертина стане справжньою прикрасою святкового столу. До того ж лляна скатертина є самою екологічною, та відноситься до класу «люкс».


Якщо ж у Вас особливе свято і Ви хотіли б вразити своїх гостей вишуканістю і елегантністю, тоді найкращий варіант – скатертина з макраме. Така скатертина легко переться, її не потрібно прасувати, а на столі вона виглядає неперевершено.


Прочитавши цю статтю та усвідомлюючи, яка саме скатертина Вам потрібна, можна сміливо відкривати сторінки нашого каталогу і вибирати вподобану модель. Купити скатертину в Україні можна, не виходячи з дому, за допомогою нашого інтернет-магазину, при цьому перебуваючи в абсолютно будь-який її точці. Погляньте на фото, і Ви зрозумієте, що без такої краси більше не можна обійтись!

«Повернутися на сторінку Статті

X
Заполните форму и отправьте и мы обязательно свяжемся с Вами в кратчайшие сроки.
+38(999) 999-99-99